May 222012
 
Product by:
Ehil

Reviewed by:
Rating:
5
On 22 Mayıs 2012
Last modified:24 Ocak 2013

Summary:

Çok Fonksiyonlu Yazıcıların Özellikleri Nelerdir Hakkında Güzel Bir Makale

Bir yazıcının özelliğinde: yazıcı özelliği, tarayıcı özelliği, faks özelliği, fotokopi özelliği ve fotoğraf çıktısı alma özelliği gibi özellikler varsa bu yazıcılar çok fonksiyonlu yazıcılardır. Ofisiniz var ise veya evinizi bir ofis gibi kullanıyorsanız ya da sürekli fotokopiye, tarayıcıya, faks çekmeye veya almaya, fotoğraf çıktısına ve yazıcıya ihtiyaç duyuyorsanız çok fonksiyonlu yazıcı almanızda fayda vardır. Eğer bu özelliklerin hepsini kullanıyorsanız çok fonksiyonlu yazıcılar yer bakımından size kolaylık sağlayacaktır. Eğer çok fonksiyonlu bir yazıcınız yok ise yapmak istediğiniz her işlem için ayrı bir makine bulundurmak durumunda olacaktınız.

Çok fonksiyonlu yazıcılar diğer yazıcılara göre daha ağır ve daha yavaş çalışır. Çünkü, yerine getirmesi gereken birden fazla görev vardır. Bu görevleri de yerine getirirken tekli olarak kullandığınız basit bir yazıcıya göre daha yavaş olacaktır. Baskılarınız ve çıktılarınız biraz daha geç elinize ulaşır. Son dönemlerde gelişen teknolojiyle beraber çok fonksiyonlu yazıcılardaki bu hız sorunu yavaş yavaş aşılmaya başlanmış gözüküyor.

Çok fonksiyonlu yazıcınızda kalite ve performansı hep yukarıda tutabilmeniz amacıyla sahip olmanız gereken bir diğer özellik de kartuş seçenekleridir. Buna göre mürekkep püskürtmeli ya da lazer yazıcılarınızda fark etmeyecek şekilde ürününüzün ömrünü uzatmak için kesinlikle orjinal malzeme kullanmalısınız. Eğer siz dolum kartuş kullanırsanız ya da dolum toner kullanırsanız makinanızın ömrünü mutlaka kısaltmış olursunuz. Aldığınız baskılarda ya da çıktılarda siyahın tam siyah olmadığını, griye yakın olduğunu göreceksiniz. Çünkü orijinal değil dolumdur. Laboratuarda üretilmiş bir ürün değildir. Bu da makinanızın performansını büyük bir şekilde etkiler.

Dolum kartuş ya da dolum toner kullanmaya devam ederseniz önce çıktılarınızın kalitesi etkilenir. Zamanla ise makinanızın ömrü etkilenir. Özellikle mürekkep püskürtmeli yazıcılarda yazıcının kafası çok önem taşır. Bazı yazıcılarda kartuş kafasıyla beraber değişir. Siz yazıcının kartuşunu değiştirirken aslında kafasını da değiştirmiş oluyorsunuz. Böylelikle her seferinde yazıcınız yenilenmiş oluyor ve daha kaliteli, daha net çıktı ve baskılar alabilirsiniz.

Ofis elektroniği hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve işinde ehil elektronik firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.

Çok Fonksiyonlu Yazıcıların Özellikleri Nelerdir Hakkında Güzel Bir Makale
 Yazan

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)


* Doldurulması zorunludur.

Çanta