Mar 282012
 
Product by:
Ehil

Reviewed by:
Rating:
5
On 28 Mart 2012
Last modified:25 Ocak 2013

Summary:

Bitki Çeşitleri ve Ev-Ofis Yapılarına Katkısı Hakkında Faydalı Bir Yazı

Ev ve ofis dekorasyonuna büyük katkı sağlayan bitki çeşitleri, her ortamda sıcak bir atmosfer yaratır. Bitki çeşitleri ve ev-ofis yapılarına katkısı denildiğinde bir çok olumlu yan ortaya çıkmaktadır. Kapalı mekanlarda hem oksijen kalitesini yükseltmek hem de uygun bir uğraş ve estetik bir güzellik imkanı arıyorsanız tercih edebileceğiniz seçeneklerden birisi de küçük veya orta boylu saksı bitkileridir. Bunlardan başlıacalıar hakkında örnek verecek olursak bir önemli türü loşu seven uzun yapraklılar, dracaenalardır. Dracaenalar yeşil yapraklıların en önemli ve çok çeşitli bitki grubundan gelirler. Oval yapraklılar, ok şeklinde sivri uzun yapraklılar, gri yeşilinden sarı yeşiline kadar çeşitli renk ve şekiller gösterir. Orta boy masa üstü çiçeğinden uzun gövdeli ağaç boyutlarında (bu türleri tropikal iklimi olan bölgelerde dış mekanda yetişir) olanları da vardır.

Ev ve ofislerde saksı içinde yetiştirilen bitki çeşitleri nden en yaygın türü mısır bitkisidir.(dracaena massangeana) Az ışık alan yerlerde mutlu olurlar. Uzun odun gövdesinin uçlarından çıkan geniş uzun yapraklan kendi gövdesinden çoğalarak çıkar.

Işığı seven yeşil yapraklı, bakımı kolay estetik fîcus’lar, Dracaena yapraklarının ortasında açık yeşil sarı arası renk, yaprak boyunca kendini gösterir. Oda sıcaklığı ve az su isteği iç mekan için bakımı kolay bitki özelliğini verir. Yazın su oranını mutlaka arttırmalısınız. Yaprakları toz tuttuğu için nemli bezle arada silme işlemini yapın.

Işık ve aydınlık ortamı seven(direkt Güneş ışığı zararlı olabilir) ficuslar, dracaenalar kadar yaygındırlar. Işıksız ortam, saksı toprağının nemli olması durumunda özellikle ficus benj aminlerde en sık karşılaşılan problem olan yaprak dökülmesi ortaya çıkar.

Yaz aylarında mutlaka yapraklara su püskürtmeli, kışın verilen su oranı yaza göre azaltılmalıdır. Yerinin değiştirilmesi halinde bitki küsebilir. Büyümesiyle doğru orantılı saksı değişimi 2 ya da 3 yılda bîr yapılmalıdır, gübre uygulaması ilkbahar ve yaz döneminde 15 günde bir gerçekleştirilmelidir. Budamayı istediğiniz formda gelişmelerini sağlamak için yapabilirsiniz. Bitki çeşitleri konusunda bu tarzda bir çok fikir vardır.

Bahçe Peyzaj Bitkileri Hizmeti almak istiyorsunuz ama bu işi emanet edecek ehil bir firma arayıp bulmak size zor geliyorsa, Ehil.com‘a girerek Bahçe Peyzaj Bitkileri hizmeti talep formunu doldurun ve Ehil.com‘un benzersiz eşleştirme sistemi sayesinde sadece sizin bulunduğunuz bölgede hizmet veren, işinde ehil firmalar sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Size düşen hem pratik hem de ekonomik olan bu teklifler arasından size en uygun olanını seçmek olsun. Ehil.com‘ ile aradığın ehil seni bulsun.

Bitki Çeşitleri ve Ev-Ofis Yapılarına Katkısı Hakkında Faydalı Bir Yazı
 Yazan

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)


* Doldurulması zorunludur.

Çanta