Nis 262012
 
Product by:
Ehil

Reviewed by:
Rating:
5
On 26 Nisan 2012
Last modified:25 Ocak 2013

Summary:

Kanarya Bakımında Püf Noktalar Hakkında Güzel Bir Makale

Hayvanlar koşmaları ile, sürekli çevremizde dolaşan neşeli halleri ile bizim birer neşe kaynağımızdır. Kanaryalar da bunlarSesleri ile insana huzur veren ve hoş görüntüleri ile birlikte insanların keyifli şekilde bakımını yapmaya hevesli oldukları canlılardan birisi olan kanaryalar evde bakılan hayvanlar olup ilgiye ve düzenli bakım faaliyetlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Eğer evde beslenecekse belli bir kapalı mekan içinde rahatça uçabilmelerine izin verilebildikleri gibi su ve yem ihtiyaçlarının karşılanması için kendilerine ait bir kafeslerinin bulunması da faydalı olacaktır.

Kanaryaların evleri kafesleridir o yüzden özenerek alınmalıdır. Kanaryaların kafeslerini seçerken iki tüneğin arasında 1-2 kanarya boyu kadar mesafe olmasına, tüneğin kanaryanın kuyruğu kafese değmeyecek kadar aralıklı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bir kafeste en az iki tünek bulunmalı üçü geçmemelidir. Çok büyük ve çok geniş kafeslerde kanarya çok fazla hareket edecek ve istediğiniz verimi veremeyecektir. Çiftleşme kafeslerinde, kafeslerin biraz daha büyük tutulması yavruların büyüdüğü zaman anne ve babanın rahat sığmasına müsaade edecektir. En az üç yemlik bulunması kanaryanıza çeşitli yemler vermenize imkan sağlayacaktır. Suluğunu taktığınız yer çok rahat ulaşabileceği bir yer olmalıdır. Bir yemlikte karışık her zaman alması gerekenler diğerinde o gün alması gerekenler ve sonuncu yemlikte de mutlaka kum bulundurulmalıdır.

Türkiye dört mevsimin yaşandığı bir ülke o yüzden buna göre bir düzenleme yapılmalı. Yazın daha hafif serinletici tohumlar kullanmak gibi bunları yeşilliklerle beslemek. Kışın kaloriferli yerlerde beslenen hayvanlarda aynı yaz beslenme şekline devam edilmesi uygun olacaktır. Havanın soğuğuna maruz kalacak yerlerde ise yağlandırıcı ve kızıştırıcı yemler kullanılmalıdır. Kenevir buna örnek olarak verilebilir ama fazla vermekte aşırı yağlanmaya neden olacağından kanaryanıza zarar verebilir.

Hayvan bakıcılığı hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve işinde ehil veteriner firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.

Kanarya Bakımında Püf Noktalar Hakkında Güzel Bir Makale
 Yazan

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)


* Doldurulması zorunludur.

Çanta