Eyl 202012
 
Product by:
Ehil

Reviewed by:
Rating:
5
On 20 Eylül 2012
Last modified:24 Ocak 2013

Summary:

Özel Dedektiflerin Hizmet Alanları Nelerdir Hakkında Güzel Bir Makale

Özel dedektif denince akla ilk gelen uzun pardösülü, şapka ve piposuyla takip yapan kişilerdir ancak bu durum artık geride kalmıştır diyebiliriz. Elde büyüteçle iz arayan dedektiflerin yerine şu anda tamamen bu işlemlerde teknoloji kullanılmaktadır. Ağırlıklı olarak avukatlarla çalışmak üzere kurum veya bireylerin adli konularda delil temin edebilmesi amacıyla bu hizmetler dedektifler tarafından verilir. Özel dedektiflerin genel bir amaçları da insanların özel işleri için bu kişilerden yardım isteyerek tefeci, mafya gibi illegal yollara başvurmalarını engellemektir. Bununla birlikte ticari anlamda bu kişiler firmaların hukuka uygun iş yapıp yapmadıklarını, sahtecilik veya dolandırıcılık faaliyetlerini, kredi, sigorta işlerini veya vergi faaliyetlerini istek üzerine inceleyerek hukuka aykırılık ararlar. Özel anlamda ise çalışma alanları : kayıp kişilerin bulunması, çocuk takibi, eş takibi, evlilik öncesi araştırma, adres tespiti, sahtecilik ve dolandırıcılık, icra ve velayet araştırmaları gibi konuları istek üzerine araştırırlar ve delil toplarlar.

Birkaç örnek vermek gerekirse bir borçlunun adresinin tespit edilmesi, kayıp bir çocuğun bulunması gibi konularda kişi ve kurumlara fayda sağlamak görevindedirler. Burada kayıp çocuk konusuna bakacak olursak bu durumu ikiye ayırmak gerekebilir. Bunlar velayete aykırı şekilde ebeveyn tarafından alıkoyulan çocuk veya 3. şahıslar tarafından kaçırılan çocuktur. Örneğin bir kayıp çocuğun bulunmasında fotoğraf, video kullanmanıza gerek yoktur. Burada gereken adres tespiti ve çocuğun yerinin tespitidir. Bundan sonrası avukata veya kolluk kuvvetlerine bildirimdir. Zaten dedektiflerin olaya bir aktif müdahale etmesinin yerine yaptığı işlem tespit işlemidir. Özellikle anne babaların isteğiyle çocukların takibinde hizmet verebilirler. Daha çok yurtdışında olmak üzere buralara okul amaçlı vs.yerleşen çocukların ne yaptığının bildirilmesi dedektiflerin bir hizmet alanı haline gelmektedir. Burada fotoğraf ve video işlemlerine gerek duyulur. Bunun yanında malzeme, ürün kaybı durumlarında, hırsızlık durumlarında bilgi tespiti hizmeti verilir.

Dedektiflik hizmeti almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve işinde ehil dedektiflik firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.

Özel Dedektiflerin Hizmet Alanları Nelerdir Hakkında Güzel Bir Makale
 Yazan

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)


* Doldurulması zorunludur.

Çanta