May 182012
 
Product by:
Ehil

Reviewed by:
Rating:
5
On 18 Mayıs 2012
Last modified:24 Ocak 2013

Summary:

Televizyon Üniteleri Modelleri Hakkında Güzel Bir Makale

Bugün ev dekorasyonu konusunda önemli bir seçenek haline gelen tv üniteleri, televizyon çeşitlerinin çoğalması, farklı şekillerde montajının daha kolay hale gelmesi ve özellikle salonlarımızın vazgeçilmez unsurları haline gelmeleri sonucu farklı model gruplarına ayrılmış ve bizler için önümüze birçok farklı modeller halinde gelmişlerdir. Buna göre evinizin dekorasyonunu yaptırırken uygun tv ünitesini de bu dekorasyon planının içine katmak son dönemde tercih edilen bir seçenek olmakla beraber, eğer bu imkanınız yok ise yeni alacağınız bir televizyon öncesi uygun sistemin nasıl olacağını kafanızda planlayarak önce uygun tv ünitesini seçmeniz ve daha sonra ona en uygun tv modelini seçmeniz de farklı bir dekorasyon yolu olacaktır. Eski model olarak bilinen ve tüplü televizyon olarak isimlendirilen televizyon modellerinin de artık ortadan kalkacak hale gelmesi ile birlikte günümüzde tercih edilen modeller olan Lcd ekranlı veya plazma özellikli tvler artık sadece belli bir yüzey üzerinde durmamakta, isteğe bağlı olarak duvara monte de edilebilmektedirler. Bu durum mevcut tv ünitesi dekorasyonlarına farklı bir boyut daha getirmiş ve yeni birçok seçenek ortaya çıkmıştır.

Bu durumların ışığında eviniz için uygun tv ünitesini belirlemek amaçlı verebileceğimiz bazı örneklere bakacak olursak :

-Eğer genellikle ahşaptan yapılan ve büyük boyutlara sahip tv ünitesi modellerini sevmiyorsanız tercih olarak televizyonunuzun duvara monte edilmesi ve etrafının bir çerçeve veya basit bir duvara monteli ünite ile estetik hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Tv ünitesine ayrılacak yeri sınırlı olan salonlarda veya daha spor temalı olan dekorasyonlarda bu sistem daha çok tercih edilir.

-Farklı bir model olarak büyük bir kitaplığa sahip olan kişilerin tercih edebileceği bir tv ünitesi olarak etrafında çokça kitap ve kitap rafı bulunan modeller bulunmaktadır. Televizyonun yanlarında, üstünde veya tamamen çevresinde bulunan birçok kitap insanın gözünü alabilecek gibi görünse de doğru şekilde dizilmeleri sayesinde adeta bir tablo gibi görünerek televizyonun hem çok göze batmasını engeller hem de arka planda bırakmaz.

-Bununla birlikte televizyonunuzun salon içinde ön plana çıkmasını istiyor ve dekorasyonunuzun içerisinde adeta kaybolmasını istiyorsanız, şömine üstü şeklinde kurulan bir tv ünitesi ya da etrafı tablolarla çevrili bir tv sehpası tercih edilebilir.

-Televizyonunuzu klasik şekilde duvara asmadan kullanmak istiyorsanız hem diğer tv ünitesi modellerinde bunu yapabilirsiniz ya da televizyonun arkasının boş kaldığı şekilde bir tv sehpası kullanabilirsiniz. Yüksek duvarlar şeklinde kurulan tv ünitelerinin yeteri kadar sade olmadığını düşünüyorsanız ancak sadece duvara yapılacak montenin de çok basit ve adeta bir bekleme salonu görüntüsü vereceğini düşünüyorsanız kullanacağınız sehpanın yanında duvara monteli televizyonunuzun tam altına gelecek hizada bir sehpa koyarak daha kolay bir estetik oyun da yapabilirsiniz.

Tv Ünitesi almak istiyorsunuz ama bu işi emanet edecek ehil bir firma arayıp bulmak size zor geliyorsa, Ehil.com‘a girerek Tv Ünitesi hizmeti talep formunu doldurun ve Ehil.com‘un benzersiz eşleştirme sistemi sayesinde sadece sizin bulunduğunuz bölgede hizmet veren, işinde ehil firmalar sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Size düşen hem pratik hem de ekonomik olan bu teklifler arasından size en uygun olanını seçmek olsun. Ehil.com‘ ile aradığın ehil seni bulsun.

Televizyon Üniteleri Modelleri Hakkında Güzel Bir Makale
 Yazan

 Leave a Reply

(gerekli)

(gerekli)


* Doldurulması zorunludur.

Çanta